... z Wami od 2.000 roku

Spółka Promedia.pl powstała w pierwszym kwartale 2.000 roku. Od samego początku posługujemy się nazwą firmy tożsamą z domeną internetową, co wówczas nie było taką powszedniością jak w obecnych czasach i było bardzo nowoczesne.

Osoby tworzące spółkę miały doświadczenie z działalności na rynku fonograficznym, muzycznym, wydawniczym sięgające początków przemian ustrojowych w naszym kraju w 1989 roku.


Rozpoczynaliśmy od działalności wydawniczej. Byliśmy jedną z pierwszych firm, które wprowadziły do swojej oferty reklamowe płyty CD z muzyką oraz logo na płycie i opakowaniach. Jednym z tych produktów były reklamowe płyty z kolędami, które do dziś znajdują się w naszej ofercie i do dziś jesteśmy jednym z liderów przy produkcji reklamowych kolęd.

Jako pierwsi w Polsce - wykorzystując zalety druku cyfrowego - wprowadziliśmy do oferty kartki świąteczne z logo, gdzie - bez względu na nakład - każdy zamawiający mógł mieć swój logotyp na stronie głównej - drukowany w pełnym kolorze (wkomponowane w projekt, a nie dodrukowany do gotowej kartki lub drukowany na oddzielnej wkładce). Dodatkowo każdy mógł dowolnie zmienić kolorystykę wybranego wzoru, a nawet zmienić jego układ. Wówczas takich ofert nie było. Do dnia dzisiejszego mamy wielu stałych Klientów, którzy przez ten cały okres systematycznie obdarzają nas zaufaniem w zakresie produkcji kartek świątecznych.

Od początku wykonywaliśmy także płyty CD z indywidualnymi nadrukami. Na starcie naszej działalności jedyną stosowaną przemysłową metodą zadruku płyt był sitodruk. Bez względu na to, czy projekt był w kolorach Pantone, czy w pełnym kolorze CMYK - każda płyta była drukowana techniką wysokorozdzielczego sitodruku. Z biegiem czasu technologia się zmieniała i do naszej oferty trafił druk offsetowy na płytach (tzw. suchy offset) oraz później druk cyfrowy UV. Szczególnie wykorzystanie druku cyfrowego na płytach pozwoliło nam oferować nie tylko wysokie nakłady, ale także zaspokoić potrzeby Klientów poszukujących możliwości wykonania niewielkich nakładów.

Wraz z nadrukiem na płytach oferowaliśmy kopiowanie płyt CD DVD oraz przy wyższych nakładach - tłoczenie. Okładki, koperty kartonowe oraz digipacki mogliśmy wykonywać zarówno w dużych nakładach, jak również - wykorzystując techniki druku cyfrowego połączone z profesjonalną introligatornią - w produkcjach niskonakładowych.

W początkach naszej działalności zajmowaliśmy się także szeroko pojętymi usługami związanymi z internetem - rejestracją domen internetowych, tworzeniem stron www, hostingiem. Dziś może się to wydać dziwne, ale w tamtym okresie nawet duże firmy nie posiadały własnych adresów w internecie i własnego serwisu. Nie każda firma czuła potrzebę zaistnienia w wirtualnej sieci, posiadania choćby skromnej wizytówki.

Nasze ścisłe związki z internetem zarysowały się w samej nazwie spółki. Od początku wykorzystywaliśmy globalną sieć do przedstawiania naszej oferty oraz pozyskiwania Klientów. Obecnie usługi związane z internetem świadczymy wyłącznie dla stałych Klientów, którzy są z nami od lat.

Naturalnym następstwem obecności na rynku nośników danych było wejście w tematykę pamięci USB - znakowania, kopiowania. Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadziliśmy do oferty możliwość wykonywania pendrivów z drukiem pełnokolorowym CMYK. Zadruk odbywa się przy wykorzystaniu urządzeń do druku cyfrowego UV, który także stosujemy przy cyfrowym zadruku płyt.

Ponieważ przy wykonywaniu pendrivów było także zapotrzebowanie na znakowanie laserowe, wprowadziliśmy je do swojej oferty. Obecnie wykorzystujemy zarówno lasery Co2 jak również (a może przede wszystkim) lasery YAG. Poszerzyliśmy także ofertę o kopiowanie pamięci USB - zarówno standardowe (kasowalne) jak również kopiowanie danych wraz z ich zablokowaniem na pendrivie (kopiowanie niekasowalne).

Dla pełnego wykorzystania możliwości techniki laserowej do oferty wprowadziliśmy inne upominki i akcesoria reklamowe wraz z ich znakowaniem pełnokolorowym drukiem cyfrowym UV oraz grawerem laserowym.

Od zawsze jednym z kluczowych założeń naszej spółki, było oferowanie dobrej jakości produktu w połączeniu z rozsądną, niewygórowaną ceną. Wszystkie produkcje - bez względu na nakład - oferujemy na równie wysokim poziomie. Przykładowo każdy digipack, ecopack, czy koperta kartonowa z naszej oferty jest drukowany na kartonie zarówno przy małym, jak i przy dużym nakładzie.

Stale rozbudowywany własny park maszynowy pozwala nam na pełną kontrole nad jakością oraz terminowością produkcji.

Przez te kilkanaście lat działalności mieliśmy przyjemność być partnerem dla kilkunastu tysięcy firm z różnych części Europy. Duża ich część to są od lat nasi stali Klienci. Obsługujemy duże międzynarodowe korporacje oraz mniejsze firmy rodzinne - każda firma może znaleźć coś dla siebie, a my każdą z firm traktujemy równie poważnie.