nowatorskie, intrygujące, wyjątkowe
opakowanie do wielu zastosowań

Propack jest opakowaniem kartonowym, w który możesz zapakować płytę wraz z książeczką. Może być także wykorzystywany jako opakowanie na zaproszenia, mini katalog, próbnik, itp.

Propacki możemy wydrukować na kartonie 300g białym lub na ekologicznym brązowym Kraftliner 300g. Możliwy jest także druk Propacków na papierach ozdobnych, metalizowanych, fakturowanych, co otwiera nowe możliwości wykorzystania tego opakowania.

Na płytę ...

i nie tylko

książeczkę

grubość 5 mm

Wyjątkowe

kreatywne

Bez plastiku

Postaw na eko


Informacje ogólne

Propack to opakowanie otwierające spore możliwości kreatywne. Grubość opakowania wynosi ok. 5 mm, co pozwala do środka włożyć płytę, książeczkę, bilety, mini katalog, zaproszenie, itp.

Propacki Propacki

Propack jest opakowaniem, które może zaskoczyć odbiorcę. Konstrukcja zapewnia proste złożenie (bez użycia kleju), a po złożeniu uzyskuje wysoką sztywność.

Opakowanie możemy wydrukować na dowolnych papierach. Najczęściej wybierane jest karton 300g (biały lub brązowy eko). w przypadku jeśli opakowanie jest wydawnictwem okolicznościowym często wykorzystywane są papiery ozdobne oraz metalizowane. Przy ciemnych papierach barwionych w masie dajemy możliwość druku w kolorze białym lub w kolorze białym + full kolor CMYK.

W przypadku druku na kartonie białym Arktika 300g możemy opakowanie dodatkowo uszlachetnić:

 • folią błyszczącą
 • folią matową
 • folią matową i wybiórczym lakierem
 • folią aksamitną Soft Touch

Istotny jest również aspekt ekologiczny tego opakowania - bez stosowania plastikowych pudełek oraz tacek na płytę. Szczególnie pro-ekologiczne jest to opakowanie przy druku na brązowym kartonie eko Kraftliner 300g, ewentualnie na białym kartonie Arktika 300g bez wybierania dodatkowego uszlachetnienia folią.

Cenniki

Pro-Packi realizujemy na różnych papierach, z możliwością stosowania różnych opcji uszlachetnienia druku. Poniżej najczęściej wybierany karton Artkika 300g oraz brązowy karton eko Kraftliner 300g. Przykładowe ceny przy innych papierach znajdziesz w cenniku.


Łatwe zamawianie

po naciśnięciu na ikonkę przy danym nakładzie - znajdziesz się na stronie gdzie zamówisz produkt (w opcjach wybierz rodzaj uszlachetnienia i ewentualne usługi dodatkowe).

propack

Cennik ProPacki

nakład karton biały Arktika 300g karton brąz Kraftliner 300g
bez uszlachetn. folia błysk lub mat folią aksamitna druk CMYK druk kolorem białym druk białym + CMYK
100 szt.
zamów
3,40 zł3,90 zł4,40 zł3,60 zł4,60 zł5,20 zł
200 szt.
zamów
2,70 zł3,20 zł3,70 zł2,90 zł3,90 zł4,60 zł
300 szt.
zamów
2,50 zł3,00 zł3,50 zł2,70 zł3,70 zł4,30 zł
400 szt.
zamów
2,30 zł2,80 zł3,30 zł2,50 zł3,50 zł4,10 zł
500 szt.
zamów
2,10 zł2,60 zł3,10 zł2,30 zł3,30 zł3,90 zł
1000 szt.
zamów
2,00 zł2,50 zł3,00 zł2,20 zł3,20 zł3,60 zł

Podane ceny nie zawierają podatku VAT. Podane ceny zawierają koszt Propacka wraz ze wskazanym rodzajem uszlachetnienia (przy druku na kartonie Arktika 300g) lub ze wskazanym rodzajem druku (przy druku na kartonie Kraftliner 300g).

Jak przygotować projekt graficzny

 1. Pobierz właściwe specyfikacje techniczne i szablony
 2. Przygotuj pliki zgodnie z informacjami zawartymi w specyfikacjach. Szczególnie istotne jest aby rozmiar był dokładnie taki jak podany w specyfikacji (łącznie ze spadami).
 3. Nie zostawiaj zarysu szablonu koperty w przesyłanym projekcie
 4. Nie są nam potrzebne żadne zaznaczenia cięcia, bigowania, itp. Każdy otrzymany plik jest montowany na naszych arkuszach, tak aby można maksymalnie zautomatyzować pracę,
 5. Wszystko co przesyłasz w pliku - w zamierzeniu ma być drukowane.
 6. Jeśli będziesz korzystał z opcji lakieru wybiórczego lub druku kolorem białym - przygotuj oddzielny plik dokładnie w tych samych wymiarach co rozmiar opakowania. Miejsca, które mają zostać pokryte lakierem lub wydrukowane w kolorze białym - w projekcie muszą być czarne. Miejsca nielakierowane/niedrukowane zostaw białe. Pamiętaj, że przy lakierze wybiórczym oraz druku kolorem białym są pewne ograniczenia technologiczne:
  • minimalna grubość linii to 0,35 mm
  • pasowanie lakieru/koloru białego względem wydruku CMYK to ok. +/-1 mm (co praktycznie uniemożliwia lakierowanie drobnych liter i poddruk w kolorze białym pod drobnym tekstem)
  za to lakier doskonale nadaje się do lakierowania dużych logotypów, dużych napisów, do wykorzystywania lakieru jako dodatkowy kolor, gdzie nie są lakierowane obiekty wydrukowane, ale lakier stanowi dodatek uatrakcyjniający cały projekt graficzny,
  a kolor biały umożliwia druk na ciemnych papierach ozdobnych, metalizowanych, fakturowanych.
 7. Prześlij pliki w jednym z formatów:
  • *.pdf - fonty zamienione na krzywe, kolorystyka CMYK, bitmapy wykorzystane w pliku min. 300 dpi
  • *.tif - CMYK rozdzielczość 300 dpi (lub w przypadku istotnych drobnych elementów 600 dpi), spłaszczony do jednej warstwy, zalecane włączenie podczas zapisu kompresji LZW
 8. Dużo informacji na temat przygotowania projektów graficznych, najczęściej popełnianych błędów znajdziesz na stronie.
 9. Prześlij pliki z projektami mailem lub zapisz na serwerze FTP

Przykładowe realizacje

Jak wyglądają propacki - poniżej kilka zdjęć:


Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki Propacki